logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Twister - pod każdym względem koń Drub
Twister został wykupiony w sierpniu 2002 roku. To biało-czarny srokacz, gdzieniegdzie z szarawymi plamami, ślicznie umaszczony. Matka Twistera jest wysoooooka i syn będzie, jak sądzę, taki sam. Wielkość (160 cm) zakłóca nieco próby oceny wieku konika - powiedzmy, że w chwili kupna miał rok...

Twister to ogier, który zaczyna się właśnie dowiadywać, że jest ogierem i nie daje sobie w kaszę dmuchać innym ogierom. De facto jest późnym odsadkiem, więc doświadczał początkowo podwójnego stresu, związanego i z nieobecnością matki, i z nowym miejscem. Wyrywał się, bał się też wanny, używanej do pojenia, ale to już przeszłość - przyzwyczaił się w ciągu kilku dni. Przepięknie kłusuje - sprężystym, wysokim kłusem, dalego wyciągając przednie nogi, aż miło popatrzeć. Lubi też galopady po padoku i gonitwy - także z człowiekiem. Imię "Twister" bardzo, ale to bardzo do niego pasuje, bo zasuwa po trawie jak maszynka.

Jego srokata maść sprawia małe problemy przy codziennej higienie - po nocy jest cały upaćkany (delikatnie mówiąc) ! Twisterek jest grzeczny jak aniołek i z czyszczeniem najmniejszego problemu nie ma, ale niezależnie od rodzaju szczotki brudu z białych części konika nie da sie doczyścić.Z charakteru jest strasznym pieszczochem i choć początkowo bał się ludzi (może to wina złych doświadczeń ?...) teraz chodzi za człowiekiem jak piesek. Zabawne jest, gdy przy pojeniu, jak tylko skończy pić, rozchyla wargi i zaczyna pluskać się w wodzie - robi sztorm w wannie lub wiadrze ! Na koniec wkłada cały łeb w wodę (po oczy) i zaczyna puszczać bąbelki !!! Dopiero po tym małym rytuale jest gotowy do powrotu na pastwisko lub do stajni.

Twister, Twister, co z ciebie wyrośnie ?... :-)

© 2006 Nasza Szkapa