logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Nasza Szkapa na wyścigach.
Służewiec, 21 maja 2004.Relacja T.B.

Dzisiaj mieliśmy z L.B. piękny dzień. Po raz pierwszy w życiu byliśmy na wyścigach. W międzyczasie, dzięki gorącej linii z Dunją i Evi_Evi otrzymaliśmy orientacyjny program dzisiejszych gonitw i w końcu - po odwiedzeniu jeszcze paru miejsc, które chciał nam pokazać Piotr (nasz krewny) - jedziemy na Służewiec. Pierwsze wrażenie: ooo!!!... aale fajnie!!! No i pierwsze pamiątkowe zdjęcie, po czyn oglądamy naszą pierwszą w życiu gonitwę na żywo.Nie obeszło się bez zagrania w konie. Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez panią kasjerkę wykładamy forsę. Na kogo stawiamy? Wiadomo - głównie na Kristel. Radośnie zawiadamimy o tym Evi_Evi (właścicielkę konia) i udajemy się na spotkanie. Okazuje się, że czeka na nas jeszcze Granacik z rodzinką i ich instruktorka. No i Evi_Evi też jest z rodziną i koleżanką. W takim to licznym i wesołym gronie oglądamy jeszcze jedną gonitwę, po czym następuje pełne emocji oczekiwanie na NASZ wyscig.

Wreszcie - stawka koni wychodzi na tor.BOMBA W GÓRĘ !Pooo...szły!
Szalony doping, programy połykane przez tych, którzy postawili większe kwoty i - już konie są na celowniku.Kristel finiszuje trzecia. Na cóż - utopiliśmy trochę. Ale przecież jesteśmy sportowcami i cieszymy się ze znakomitego - co by nie powiedzieć - miejsca.

Wyścigi, wyścigi i po wyścigach. Dołącza do nas jeszcze Hugo z córą i karawana samochodów z fanclubem Kristel udaje się do jej domku, aby podziwiać jej niespożytą energię na wybiegu.Na zakończenie zwiedzamy stajnie obgłaskując angliki i araby, no i w końcu - z żalem - rozstajemy się z przemiłym towarzystwem OWGTW, czyli Okołowarszawskiej Grupy Trzymajacej Wodze ;-) Mamy nadzieję, że nie na długo.

W drodze powrotnej Piotr, który - wraz ze swoją rodziną - od trzech dni gości nas, jest naszym przewodnikiem, pomocną dłonią i przygląda się naszemu koniomaniactwu konstatuje, że stanowimy - my z WAMI - wyjątkowo pozytywnie zakręconą grupę.FotoGaleria

© 2006 Nasza Szkapa