logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Roleski Ranch, Żukowice - poleca MontanaMoja Tania mieszka tutaj:

Ośrodek "Roleski Ranch" istnieje od lutego 2005. Powstał w Starych Żukowicach, maleńkiej wiosce w pobliżu Tarnowa - jadąc w kierunku Mielca. Ośrodek wywodzi się ze wspólnej idei stworzenia Żukowickiej Wioski Jeździeckiej. I ten pomysł wraz z sasiadami realizuje. Położenie na mało znanym terenie Płaskowyżu Tarnowskiego stwarza idealne warunki dla hodowli, treningu koni i rekreacji w siodle. Tereny piaszczyste, lesiste, łagodne wzniesienia i przyjaźni okoliczni rolnicy.

"Roleski Ranch" propaguje hodowlę koni rasy American Quarter Horse w Polsce i może już pochwalić się pięknym przychówkiem po renomowanych (znudzonych chwilami) rodzicach.Drugim celem działalności "Roleski Ranch" jest trening koni i aktywność sportowa w dyscyplinach west. Mimo krótkiego jeszcze okresu działalności - ośrodek może pochwalić się wieloma sukcesami w kraju i za granicą. Zawodników i konie trenuje Pan Wojciech Adamczyk - przenosząc na Żukowicki grunt swoje bogate, wieloletnie doświadczenia zagraniczne."Roleski Ranch" prowadzi pensjonat dla koni. Zapewnia wygodne boksy, doświadczoną obsługę - pracującą w oparciu o metody naturalne - oraz stały dostęp do wybiegów i pastwisk. Wszystkie konie są pod stałą opieką weterynaryjną i objęte programem profilaktycznym.Dla amatorów konnej rekreacji, rancho oferuje wiele rodzajów aktywności:
- jazdy wierzchem pod okiem instruktorów (w tym na koniach rasy AQH),
- treningi dla koni,
- przejażdżki po okolicy różnymi rodzajami zaprzęgów konnych,
- ogniska, spotkania towarzyskie.Goście mogą zatrzymać się w komfortowym hotelu, skorzystać z posiłków, a dzieci znajdą rozrywkę na placu zabaw.

Psy i koty do pogłaskania w nieograniczonym zakresie.Foto: A. Pałka

© 2006 Nasza Szkapa