logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Bielin k. Chojny - poleca SłońceW Bielinie spędziłam tylko 6 dni. Do odwiedzenia tej stajni zmusiła mnie tęsknota za Imaszkiem no i po części też ciekawość jak to jest w taakiej dużej stajni? "Stadnina koni Bielin" znajduje się jak sama nazwa wskazuje we wsi Bielin, niedaleko Chojny.

Teraz trochę wrażeń: zakwaterowanie jest w pięknym dworku, w pokojach 1, 2 i chyba 3 osobowych. Każdy pokój z łazienką, czyściutko, schludnie, mnie warunki się bardzo podobały. No cóż pewnie zostałabym dłużej gdyby nie fakt iż cena jest powiedzmy dość wysoka jak na moją kieszeń... Istnieje możliwość wykupienia sobie każdego posiłku osobno. Ja wykupiłam tylko obiadki bo na więcej mi kasy nie starczyło, posiłki są niczego sobie, ja z samych obiadów byłam bardzo zadowolona, moje podniebienie tez ;)

Jazdy odbywają się 2 razy dziennie, o 9:30 i 14:30 a trwają półtorej godziny. Dla gości hotelowych są one kilka złotych tańsze. Ja zapisałam się na 2 jazdy. Wrażenia: W siodlarni wisi grafik, który koń ile chodził i według tego są one przydzielane do jazdy. Do rekreacji przeznaczone są w większości klacze i to na nich odbywały się jazdy. Pierwsza jazda to terenik, na Retoryce. Nie powiem, tereny piękne, ale konie chyba mocno wystane bo Retoryka przy pierwszym galopie złośliwie mnie zrzuciła :P Ale ja nie o tym... Konie są zadbane, źrebaki podzielone wiekowo i klacze stoją w biegalniach (taka stajnia w której wszystkie konie chodzą luzem). Ogiery mają osobną stajnię z dużymi boksami. Dla koni sportowych wybudowano niedawno nową stajnię z ogromniastymi boksami, widną i przewiewną. Konie hotelowe, część koni młodych i rekreacyjnych stoi w stajni szwedzkiej. Ta chyba najmniej mi się podoba bo boksy są dość ciasne jak dla dużego konia i wydaje mi się, że jest tam trochę za ciemno. Koniki są dobrze odkarmione, kopyta utrzymane w dobrym stanie ogólnie zadbane. Boksy są czyszczone chyba raz w tygodniu praktycznie do zera. Niestety nie wiem gdzie trzymają żarcie dla koni, do tego miejsca nie udało mi się dotrzeć.

Podsumowując. Miejsce naprawdę godne polecenia, instruktorzy, konie i cała atmosfera tego miejsca są zachęcające. Jeżeli ktoś ma trochę forsy to naprawdę warto odwiedzić tą stajnię choćby dla samych terenów! Mam nadzieję, że mój nieskładny tekst nie zniechęci Was do tego miejsca ;-)

Dla ciekawskich: http://www.bielin.pl/

© 2006 Nasza Szkapa