logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Książenice, ośrodek "Kuclandia" - poleca AshimiJuż wcześniej obiecałam kilku osobom szerzej opisać swój ukochany klubik i panujące w nim zwyczaje. Oto i on:

Kuclandia, to sympatyczny pony club przeznaczony nie tylko dla "małych ludzi" spragnionych sportowych wrażeń. Oprócz sekcji sportowej (notabene mającej na swoim kącie spore osiągnięcia), spędza tu czas wielu jeźdźców rekreacyjnych, zarówno młodziutkich (od 7-go roku życia), jak i pełnoletnich. Stajnię tą polecono mi na Kozielskiej (Legia-sekcja skoków w Warszawie), jako taką, gdzie dobrze i szybko (ze wględu na uwagę, jaką instruktorzy poświęcają podopiecznym) mogę nauczyć się podstaw jazdy konnej i teorii potrzebnej do dalszego doskonalenia tej sztuki (tym bardziej, że jazdy mogą być prowadzone w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim). Na podstawach się jednak nie kończy: dalej pieczę nad adeptami jeździectwa sprawuje trener II-go stopnia - Pani Ewa Łobos, umożliwiając rownomierny rozwój w wielu kierunkach (czyt.: dyscyplinach). Stopień przyswojenia sobie wiedzy teoretycznej można natomiast sprawdzić podczas obozów letnich, w których programie są wykłady dotychące szeroko rozumianych kategorii: sprzętu, jakim się posługujemy, mając kontakt z końmi, zasad żywienia, zachowania przy ukochanych nieparzystokopytych, objawów i przyczyn schorzeń i pewnie jeszcze kilku, których w tej chwili nie pamiętam. Pod koniec każdego turnusu (jest ich 4) odbywają się egzaminy z wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej, o kolejnych trzech stopniach trudności: odznaka brązowego, srebrnego i złotego kucyka. Obejmują one zakres wiadomości od "podstaw podstaw" po pierwsze udane starty w regionalnych konkursach skokowych i ujeżdżeniowych.

Zimą, podczas ferii, organizowane są tzw. półobozy, z możliwością wybrania sobie pojedynczych dni. Oprócz tego, kuclandcy klubowicze świętują wspólnie w ciepłej atmosferze i z ciachem w łapkach Wielkonoc, Wigilię i dzień św. Huberta (gry terenowe-również dla młodszych miłośników zabaw na świeżym powietrzu, gonitwy za "lisem", ogniska, przekąski, dla starszych etanol :P).

Warunki do jazdy są następujące: stajania oferuje krytą ujeżdżalnię o wymiarach 14x18 (świetnie nadaje się do nauki "od zera" i pozwala przetrwać zimę), place: 60x80, 20x60, 20x40, 18x24 i mały ring. W poblizu znajduje się duuuży kompleks leśny, o urozmaiconym terenie, co nie pozwala na nudne przemierzanie tych samych, płaskich ścieżek, a po godzinie spędzonej w siodle miło jest usiąść w barku, wypić herbatę, zjeść coś ciepłego i podzielić się wrażeniami z innymi zarażonymi "końskim bakcylem".

Stajnia posiada również własną stronę http://www.kuclandia.republika.pl i choć aktualnie jest w budowie, mozna tam naleźć dokładny sposób dojazdu do Książenic - tam mieści się LKJ Kuclandia - wraz z mapką okolic. Serdecznie zapraszam!

© 2006 Nasza Szkapa