logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Stajnia "Oleńka" w Łodzi - poleca Asia CzerkawskaChciałabym dodać do działu "Nasze Stajnie" pewien zaczepisty ośrodek jeździecki w Łodzi (ul. Liściasta 241, www.hippika.com.pl). Jest naprawdę super.

W ośrodku Stajnia Oleńka jest nie tylko tradycyjna szkółka dla rekreacji. Działa także sekcja sportowa oraz miłośnicy westernu. Oprócz koni do rekreacji, jest około 30 koni w hotelu. jeśli chcecie tam wstawić swojego rumaka (naprawdę warto) - możecie pogadać z szefami : panem Rafałem lub Grzegorzem Sikorskimi. Ale raczej jak na dzień dzisiejszy tj. 26 X 2003 nie ma wolnych boksów (a boksy są dużeee).

Stajnia Oleńka ma wieeeeelką ujeżdżalnię, podzieloną w zasadzie na 2 części - do rekreacji i zwykłych treningów oraz tą, gdzie poustawiane są gęsto przeszkody (nawet całkiem niektóre wysokie... ok 1,80 m...:) ). Oprócz tego obok ujeżdżalni jest miejsce gdzie swobodnie można lonżować lub trenować swojego konika (nie jest ogrodzone) lub okrągły maneż. Są 2 ogromne wybiegi z zieloną trawką i drzewkami. Z małym gaikiem nawet. Czasem trudno w nim odnaleźć swojego konika jak się schowa ;) Ogrodzone to wszystko jest paskami pod małym napięciem, ale czasami właśnie ze wzgledu na to, że jest małe, koniki sobie po prostu przeskakują:) Ale zawsze wracają - wiadomo, ta miła atmosfera, zawsze czyste boksy i mili ludzie, którym zależy tylko na tym, by konie były szczęśliwe.

Możliwe są także fajne tereny (nawet 3 godzinne). Do dyspozycji kryta ujeżdżalnia z piachem i literami na ścianach do ujeżdżenia. Ważne - nigdy nie ma jazd bez instruktora ! Nikt nikomu nie da konia, "żeby sobie sam pojeździł". Atmosfera jest naprawdę super ! Organizowane są Hubertusy, majówki, imprezy na święta itp. Można starować na koniach rekreacyjnych. Wpisowe to maksimum 30 zł.

No i nie muszę chyba mówić, że koniki są świetne...zero agresji...no, może czasami pojawia się nadprogramowa złośliwość u jakiejś klaczki...ale to normalka prawda ? Każdy ma swój zły dzień kiedyś.

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam

© 2006 Nasza Szkapa