logo Nasza Szkapa
logo Nasza Szkapa

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Strona główna

Wola Polska, stajnia "Dwór Polski" - poleca GranacikJako rozszerzenie swojego wątku "W telegraficznym skrócie..." wstukam krótki opis miejsca, do którego uczęszczam ze swoją rodziną i znajomymi...

"Dwór Polski" bo tak ta stajnia się nazywa położona jest w miejscowości Wola Polska niedaleko Mińska Mazowieckiego tak gdzieś w połowie drogi między Mińskiem a Dobre. Dojazd z Warszawy bardzo wygodny, około godziny jazdy samochodem. Instruktorem jazdy konnej jest tam Pani Sylwia Panek. Za jej pozwoleniem podaje nr telefonu, pod którym można się umówić na jazdy: 507096871.

Na terenie położonym pod lasem znajdują się: domek mieszkalny, drugi domek dla gości (w budowie), stajnia z 14 boksami, siodlarnią i magazynem na paszę, dwa małe wybiegi, padok 60x40 m, pastwisko. Też miejsce na ognisko bądź grila. Jest gdzie rozbić namioty. Nie ma też kłopotu z przenocowaniem. W domku są dwa pokoiki do dyspozycji gości, salonik z kominkiem, kuchnia, łazienka. W wakacje były organizowane półkolonie dla dzieci. Można też oddać swojego konia na stancjeę.

Jest 8 koni i kucyk. Przeważają konie wielkopolskie, dwie haflingerki klaczki i kuc szetlandzki. Konie spokojne (no może oprócz Cytrusa, który potrafi się bać własnego cienia :) - obecnie niestety kontuzjowany), straszne pieszczochy, chętne do jazdy. W tej chwili jest tam mały ruch, zwłaszcza w tygodniu. Niestety nie udało się w tym roku właścicielowi postawić krytej ujeżdżalni, ale nieco bardziej zaawansowani jeźdźcy będą mogli pohasać konno po ładnych terenach w okolicy, bądź pojechać na parkur do zaprzyjaźnionej stajni w Mlęcinie (jakieś 10-15 min kłusem).

© 2006 Nasza Szkapa