konie, forum dyskusyjne
konie, forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne

Czat

Szkapowicze

Nasze Szkapy

Nasze Stajnie

Spotkania

Galeria

Poradnik Szkapowy

Kącik artystyczny

Pomóż koniom

Linkownia

Konkurs

Strona główna

Kilka słów o nas samych, czyli "Who is Who" na SzkapieZapewne jesteś ciekawy, kto jest kim na naszym forum i w jaki sposób do nas trafił? Tutaj znajdziesz krótkie autoprezentacje, napisane przez samych Szkapowiczów. Mamy nadzieję, że po ich lekturze nie będziesz już dłużej zwlekał i dołączysz do naszego grona!


AvelciaAVELCIA - Site Moderator

Imię: Marta
Miejsce zamieszkania: w dni powszednie Warszawa, w weekendy Puszcza Białowieska
Zawód wyuczony: menedżer
Obecne zajęcie: rozbudowuję lotnisko Okęcie
Kontakt: avellana@naszaszkapa.pl

Hobby: prócz konikowania fascynuje mnie wszystko, co węgierskie i hiszpańskie. Poza tym uwielbiam pływać i wyżywać się w kuchni, gdzie wszystkie udane efekty moich eksperymentów natychmiast cudownie znikają (za sprawą mojego męża), a mniej udane też nie mają z tym kłopotu... (wtedy cieszą się pieski )

Stajnia: nie mam jednej przypisanej na stałe. Zaczynałam w Wolicy przy SGGW, potem sporo jeździłam w Wilanowie, w końcu zakotwiczyłam w jednej z nadwiślańskich prywatnych stajenek. W weekendy, gdy tylko czas na to pozwala, uskuteczniam huculsko-puszczańskie wyprawy w teren. Niedługo też zacznę regularną pracę z końmi "u siebie".

Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam z namowy mojego męża (wówczas jeszcze drugiego połówka), gdy byłam jeszcze na studiach. Dostałam od niego karnet na 10 pierwszych jazd i to wystarczyło, żebym się wciągnąć na amen. Teraz mam nawet własnego konia (kabardyński ogier o wdzięcznym imieniu Lombos), ale cały czas jeżdżę rekreacyjnie i brak mi głębszego zacięcia sportowego. Swój wolny czas dzielę jeszcze między dwa przeogromne i przekochane psy, dwa nieznośnie niezależne koty i komputer, którego niesamowite możliwości (w połączeniu z technologią internetową) wykorzystuję do ułatwiania sobie życia, zabawy, relaksu i spełniania się w roli babojędzy.EwikEWIK - Site Moderator

Imię: Ewa
Miejsce zamieszkania: Poznań (Rataje), sercem- domek w Piłce, puszcza Notecka
Końskie rejony: od 12 lat prawie niezmiennie stajnia Liljówka... Ewik, wierna rzeka
Zawód: brak, wieczna studentka - obszary studiowania: socjologia, pomoc społeczna, socjobiologia

Zainteresowania końskie: grzebanie w końskich rodowodach, wszystko co związane z ujeżdżeniem, koński behawioryzm, bardzo lubię moją prace instruktora

Zainteresowania pozakońskie: Japonia (głównie wszystkie wytwory japońskiej kultury), czytanie książek (Pratchett na szczycie listy), nieudolne próby robienia jakiś zdjęć, mam nieco staroświeckie poglądy i gusta.

O sobie samej: Obecnie dziele czas pomiędzy konie i naukę. Mam ambicje ujeżdżeniowe, które powolutku realizuję. Jeżdże już od prawie 12 lat w Liljówce (wcześniej w stajni Niwka w Puszczykowie), gdzie toczy się większośc mojego końskiego życia. Moja klacz zaczyna karierę jako MMPCh (Młoda Matka Przyszłych Chempionów) Na co dzień jeżdżę na ogierze Vivaldim i ćwiczymy płaska robotę, od czasu do czasu odrywając się od ziemi dla dreszczyku emocji. Lubię prace z młodymi końmi, lubię uczestniczyć w procesie uczenia, bo każdy koń jest- bez względu na talent- nieoszlifowanym diamentem. Dodatkowo praca z młodymi konmi daje ogromną satysfakcję, gdyż zazwyczaj chłoną wiedze jak gąbki. W kwestiach końskich potrafię przegadać czasem własne odbcie w lustrze, ale staram się powstrzymywać. Jak aktualnie nie siedzę na koniu, ani na uczelni to siedzę przed komputerem i udaję, ze nie jestem wcale Jedną Wielką Lamą.MagaMAGA

Imię: Magda
Miejsce zamieszkania: Płock, sercem: bory, lasy i zieleńce, najlepiej z wodnymi akwenami, stare zamki, dworki itd...
Zawód wyuczony: dziennikarz, grafik użytkowy (obrona dyplomu na dzień dzisiejszy),
obecne zajęcie: Plastyk w Muzeum Mazowieckim, prywatnie: grafik-plastyk-ciut księgowa
Kontakt: magdalena.malinowska@gmail.com

Zainteresowania (oprócz nauki jazdy konnej): malowanie na filiżankach, kubkach, szkle i czym popadnie, rysowanie i projektowanie. Ostatnio bardzo przypadły mi do gustu rysowanie koni i robienie im zdjęć. Czytanie, wycieczki piesze i nie tylko, po zamkach, uroczyskach i leśnych ostępach najlepiej. Fotografowanie. Gotowanie? (ale nie codziennie), Role Playing Games. Poza tym: Brazylijskie Ju Jitsu i Kalaki, pływanie. Czasem pisuję wiersze.

Stajnia: Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy w Cierszewie koło Płocka
Koń: Fortuna (własność Ośrodka)

Stan posiadania: wspomnienia po byłych chłopakach, marzenia o własnej Stadninie - Ośrodku sportowo-jeździeckim oraz firmie mniej więcej ID-PR (pozwólcie że bussines planu nie wkleję), męża i dzieci brak, ale to da się chyba nadrobić...

Styl życia: w lekkim kłusie, czasem galop, a niekiedy "skubię trawkę".

O sobie samej: miłość do koni zrodziła się za sprawą babci i jej opowieści o Ułanach, Kościuszce i porządnej szlachcie. Pogłębiona dzięki sercu poetki i rysownika, gdy urodę tychże czworonogów umiałam już docenić. Po wielu latach marzeń i tęsknot za jeździectwem kochana Ewa zaproponowała mi naukę (poznałam ją na treningach Brazylijskiego Jujitsu). Mam nadzieję, iż dane mi będzie cieszyć się urokami jazdy konnej, opieki nad konikami i pielęgnacji ich do końca moich dni oraz spełnią się marzenia o własnym ośrodku.

Więcej moich zdjęć: http://magdalena.malinowska.googlepages.com/myselfT.B.T.B - Site Administrator

Imię: Tomek.
Wiek: podeszły.
Miejsce zamieszkania: w bloku na wsi, czyli w Koziegłowach koło Poznania.
Zawód: informatyk.
Końtakt: admin@naszaszkapa.pl


Osiągnięcia: trzech synów, roczniki od 1976 do 1985 - z ekonomicznego punktu widzenia kiepska inwestycja.
Stan posiadania: L.B.
Hobby: oprócz jeździectwa - jedzenie i picie oraz drzemka przy mruczącym telewizorze.

Sam o sobie: Moje marzenie o jeździe konnej spełniło się bardzo późno. Dlatego - będąc pasjonatem jeździectwa - więcej wiem niż umiem. Ale tacy też są potrzebni o czym świadczy popularność "Rad amatora" na mojej stronie internetowej. Dosiadałem wielu koni w wielu miejscach w Polsce - od nadmorskich Nowielic po bieszczadzkie Żubracze. Na stałe jestem związany ze stajnią w Owińskach pod Poznaniem, w której to stajni wszystko się zaczęło. Oprócz Owińsk - zasadniczy wpływ na moją edukację jeździecką miał też Klub Jeździecki Liljówka w Stęszewku, a szczyt formy - miniony niestety - osiągnąłem po wakacjach jeździeckich w Żubraczem.
Może kiedyś i ja będę miał własnego konia?

© 2006 Nasza Szkapa